Aygo Yaris Auris C-HR Corolla RAV4 Land Cruiser Hilux Proace Přehled
 
Nová Toyota C-HR se pyšní stylem, jenž do segmentu crossoverů vrací znovu nalezenou dynamiku a smyslnost. Sériový vůz (délka 4360 mm, šířka 1795 mm, výška 1555 mm – hybridní verze) s rozvorem 2640 mm se s pozoruhodnou věrností drží vývojové studie poprvé představené v roce 2014 na autosalonu v Paříži, kde se jí dostalo pozitivního přijetí ze strany cílové skupiny zákazníků.

Upravená konstrukce C-HR staví na výrazných spodních partiích a vyšší světlé výšce v kombinaci s elegantním profilem kabiny, jenž evokuje tvary kupé.

Karoserie se přidržuje kompozice s motivem diamantu, včetně nápadných blatníků vyčnívajících v rozích vozu, s cílem poukázat na pevnost a odolnost nového crossoveru.

Při pohledu na C-HR z kteréhokoli úhlu nás zaujme dokonalá rovnováha mezi přesností a smyslností. Je tomu tak díky povrchům tvarovaným jako plošky vybroušeného drahokamu, zde v kombinaci s hladkými partiemi a elegantně začleněnými detaily.

Přední partie jsou další variantou stylistického ztvárnění Under Priority a designového jazyka Keen Look automobilky Toyota. Štíhlá horní část masky chladiče přechází z loga automobilky do elegantních, ale současně dravých sdružených světlometů v samotných rozích nárazníku, dokonale obepínajících rohové přední partie vozu.

Štíhlá karoserie evokuje rychlost prostřednictvím černých komponentů prahů dveří přizvednutých směrem k předním i zadním kolům, stejně tak jako hladké křivky ubíhající od předních blatníků k zadním.

Ztvárnění C-HR ve stylu kupé je ještě zdůrazněno skrytými madly zadních dveří v C-sloupcích a výrazně aerodynamickou linií střechy (nezbytnou k vyjádření rychlosti prostřednictvím designu). Ta přechází do velkého, vysoce aerodynamického zadního spoileru mimořádně štíhlých tvarů.

Do zužující se kabiny je vzadu začleněna výklopná záď s horními panty. To kontrastuje s výrazně vytaženými blatníky, které novému crossoveru propůjčují široký a mimořádně rozhodný postoj. Nápadné koncové svítilny, vyčnívající ze zužující se karoserie, mohou obsahovat LED zdroje, díky nimž C-HR při pohledu zezadu získává neméně expresivní optický podpis.


Fotogalerie